top of page
  • Zdjęcie autoraInteriorsy

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Dla wielu osób wynajem mieszkania to sposób na lokowanie i pomnażanie oszczędności. Szczególnie w obecnych czasach stał się dobrą alternatywą dla bardziej ryzykownych inwestycji. Decydując się jednak na zakup mieszkania do najmu długoterminowego powinniśmy zapewnić przyszłym lokatorom jak najlepsze warunki do życia i przede wszystkim zadbać o aranżację wnętrz, tak by były one uniwersalne, funkcjonalne, a jednocześnie wyróżniały się na rynku nieruchomości pod wynajem.


Mieszkanie na wynajem. Projekt Interiorsy

Mieszkanie na wynajem to dobra inwestycja, która przynosi regularny dochód. Na rynku bez problemu odnajdziemy bardzo wiele ofert najmu, zarówno długo-, jak i krótkoterminowego. Wzrost konkurencyjności sprawił, że inwestorzy coraz bardziej świadomie podchodzą do wyboru mieszkania dla przyszłych lokatorów oraz aranżacji jego wnętrz, zatrudniając do tego profesjonalistów. Najlepszym na to przykładem jest projekt aż pięciu wnętrz przeznaczonych do najmu na warszawskiej Ochocie.


Mieszkanie na wynajem. Projekt Interiorsy

Inwestor, dla którego już wcześniej zaprojektowaliśmy apartament, zadowolony z efektów dotychczasowej współpracy poprosił naszą pracownię o projekt aż pięciu mieszkań, które nabył w celu najmu długoterminowego. Wśród nich znalazły się zarówno niewielkie kawalerki po 35 mkw, jak i bardziej przestronne wnętrza, z których największe ma powierzchnię 90 mkw. Co za tym idzie, każde z nich wymagało indywidualnego podejścia do projektu, choćby już ze względu na sam rozkład pomieszczeń i zróżnicowaną grupę odbiorców. Na szczęście w ich aranżacji dostaliśmy sporą wolność. Mieliśmy tylko nie przesadzić… 


Mieszkanie na wynajem: postaw na neutralne kolory, które stworzą uniwersalne wnętrze


I choć każde z mieszkań różni się zarówno metrażem, jak i układem funkcjonalnym architekci postawili na spójną koncepcję wystroju wszystkich wnętrz opartą na uniwersalnej bazie kolorystycznej, ponadczasowych rozwiązaniach oraz solidnych i trwałych materiałach. Wszystko to w nowoczesnym duchu, który jest na tyle wszechstronny, że zawsze trafi w gusta zróżnicowanych najemców. Stąd podstawę aranżacji każdego z mieszkań stanowią jasne, optycznie powiększające przestrzeń kolory z palety barw ziemi – biele, szarości i beże oraz jasne wybarwienie drewnopodobnych podłóg, które ociepla ich wizerunek.


Mieszkanie na wynajem. Projekt Interiorsy

Urządzając mieszkanie na wynajem musimy pamiętać o tym, że nie znamy gustów i preferencji przyszłych mieszkańców. Co więcej, sami lokatorzy także mogą się zmieniać na przestrzeni lat, czasem miesięcy. Nie możemy więc tak, jak w przypadku większości projektów, dopasować go do potrzeb i upodobań inwestorów. Należy stworzyć uniwersalną bazę, która przypadnie do gustu właściwie każdemu. Bezpieczne będą więc neutralne kolory oraz naturalne materiały. Ważna jest także stylistyka wnętrza, która podobnie jak jego baza, powinna mieć uniwersalny charakter. W te założenia doskonale wpisuje się styl nowoczesny. Dodatkowo pozwala on zapewnić pełną funkcjonalność wnętrz, która powinna być głównym wyznacznikiem w projektowaniu mieszkań na wynajem.


Funkcjonalne rozwiązania to najważniejsze, gdy urządzamy mieszkanie na wynajem


Zgodnie z tym założeniem wszystkie z pięciu mieszkań są urządzone ergonomicznie, zapewniając przyszłym użytkownikom wszystkie podstawowe funkcjonalności. Kompletnie wyposażone kuchnie z nowoczesnymi sprzętami AGD oraz spajającą każdą z aranżacji baterią kuchenną Franke Sirius, pojawiającą się w duecie ze zlewozmywakami, a także częścią kuchennych sprzętów z oferty tej marki, zapewnią komfort wykonywania codziennych prac. Zaś pojemne zabudowy kuchenne gwarantują wystarczająco dużo miejsca do przechowywania oraz wygodne blaty robocze. Także liczne zabudowy stałe – w korytarzach czy sypialniach, doskonale pełnią role szaf garderobianych, służąc przy tym do składowania rzeczy mniej potrzebnych na co dzień. Bardzo funkcjonale są także łazienki, o czym świadczy zarówno ich nowoczesne wyposażenie, jak i praktyczne szafki oraz zabudowy.


Mieszkanie na wynajem. Projekt Interiorsy

Personalizacja wystroju mieszkania na wynajem - nowe możliwości dla najemcy


Neutralne tło oraz funkcjonalne rozwiązania stały się punktem wyjścia do personalizacji poszczególnych mieszkań, które choć urządzone w tej samej konwencji, różnią się od siebie. Bo choć wnętrza miały być na tyle uniwersalne, by dostosowały się dobrze do rzeczy, które wniesie ze sobą nowy mieszkaniec, stylistyką i detalem miały przyciągać potencjalnych najemców. I choć zadanie to do najprostszych nie należało, architekci z pracowni Interiorsy poradzili sobie z nim doskonale, dopasowując wizerunek przyszłego lokatora do metrażu danego mieszkania.


Mieszkanie na wynajem. Projekt Interiorsy

Możemy łatwo sobie wyobrazić, że 35-metrową kawalerkę wynajmie student lub młody singiel, 60-metrowe mieszkanie idealnie sprawdzi się dla młodego małżeństwa lubiącego spędzać wolny czas w gronie znajomych, a te o powierzchni 80 czy 90 mkw. śmiało posłuży rodzinie z dziećmi. Na tej podstawie może spersonalizować wystrój wnętrz, dodając im charakteru, np. poprzez kolorystykę mebli i dodatków. Czerwień doda pazura kawalerce, a sofa w żółtym kolorze tapicerki stanie się miejscem rodzinnych spotkań. Możemy też posunąć się o krok dalej i sięgnąć po geometryczne wzory płytek, kolorowe tapety czy też elementy wyposażenia śmiało nawiązujące do nieco zadziornej stylistyki loft, wiedząc że najemcą będzie młoda, otwarta na nowoczesne trendy osoba. W ten sposób mieszkanie przeznaczone na wynajem stanie się nie tylko funkcjonalną przestrzenią o uniwersalnym charakterze, ale też manifestem osobowości najemcy.

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page