top of page
  • Zdjęcie autoraInteriorsy

Jak wybrać materac do spania?

Urządzając sypialnię najczęściej skupiamy się na wyborze łóżka. To ważny element aranżacji przestrzeni, który pozostaje podstawowym meblem w tym pomieszczeniu. Jednak to nie łóżko jest gwarantem dobrego snu, lecz dobrany do niego materac. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę kupując materac do spania.


Jak wybrać materac do spania? Projekt Interiorsy

Gwarantem dobrego snu jest odpowiedni materac. Powinien on zapewniać skuteczną regenerację organizmu, ale też być dobrany do indywidualnych potrzeb użytkowników. Na rynku odnajdziemy wiele modeli, które dedykowane są różnym sylwetkom, ważne więc by dopasować go pod tym kątem. Dobrze dobrany materac będzie nam gwarantował odpowiedni podpór, korygował wady postawy oraz zwalczał mikro napięcia mięśni.


Jak wybrać materac do spania? Projekt Interiorsy

Kluczowym jest tu materiał. Najwyższej jakości materace wykonane z naturalnych komponentów – końskiego włosia, wełny czy bawełny. Nie zatrzymują one powietrza, dzięki czemu w znaczący sposób obniża się poziom wilgotność podczas snu, a skóra oddycha. Zapobiega to rozwojowi roztoczy i innych drobnoustrojów. Z kolei miękkie i elastyczne sprężyny zapewniają gąbczastość powierzchni, natomiast te twardsze odpowiadają za głębokie podpieranie. Wszystko razem gwarantuje pełną regenerację organizmu podczas snu.

 


Jak wybrać materac do spania? Projekt Interiorsy

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page