top of page
  • Zdjęcie autoraInteriorsy

Jak urządzić prysznic w małej łazience?

W małej łazience doskonale sprawdza się kabina prysznicowa. Pozwala ona zaoszczędzić miejsce, a dzięki temu ergonomicznie urządzić niedużą przestrzeń. Podpowiadamy jak to zrobić!


Prysznic w małej łazience

Urządzanie małej łazienki zawsze wiąże się z wieloma kompromisami. Jednym z nich jest wybór między wanną a prysznicem. Ze względu na nieduży metraż najczęściej polecamy naszym klientom właśnie tę drugą opcję. Montaż kabiny prysznicowej pozwala optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, zapewniając tym samym swobodne korzystanie z WC czy umywalki. Zgodnie bowiem z zasadami ergonomii urządzając każdą łazienkę musimy zachować odpowiednie odległości między poszczególnymi strefami użytkowymi, tak by zapewnić komfort i wygodę na co dzień. I tak optymalna odległość między umywalką czy miską WC a prysznicem to 20 – 30 cm. Należy też zadbać o dostęp do samej kabiny prysznicowej. Przyjmuje się, że by swobodnie z niej korzystać, powinniśmy zapewnić przestrzeń o minimalnych wymiarach 80 x 90 cm.


Prysznic w małej łazience


Na rynku odnajdziemy wiele modeli kabin prysznicowych, które pozwolą spełnić te wymogi nawet w najmniejszej łazience, bez uszczerbku dla jej funkcjonalności i estetyki. Poza standardowymi kabinami o podstawie prostokąta dostępne są m.in. kabiny półokrągłe, które otwierają się centralnie na łazienkę. Trzeba przy tym zwrócić uwagę, by drzwi kabiny nie zderzały się z innymi sprzętami czy ścianą. Warto więc wybrać modele z drzwiami przesuwnymi lub składanymi w harmonijkę. Problem braku miejsca rozwiążą także niezwykle wygodne kabiny typu walk-in. W przypadku, gdy łazienka jest naprawdę niewielkich rozmiarów, możemy również sięgnąć po niestandardowe rozwiązania. Do nich należy kabiny na zamówienie, które dają szeroki wachlarz możliwości, w tym dopasowanie wysokości, szerokości oraz kształtu kabiny do niemal każdej sytuacji aranżacyjnej. Co więcej, pozwala on spersonalizować wnętrze łazienki, dzięki m.in. możliwości nadruku lub laserowego graweru, który stanie się efektowną ozdobą niedużej przestrzeni.

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page