top of page
  • Zdjęcie autoraUla Tatur

Trendy kuchenne 2024 na EuroCucina

EuroCucina to wydarzenie, które przyciąga profesjonalistów z całego świata. Organizowane co dwa latach w ramach Salone del Mobile w Mediolanie narzuca trendy kuchenne, które zdominują nasze kuchnie. Podpowiadamy, co będzie modne na przestrzeni kolejnych lat.Trendy kuchenne 2024

 

Czerń i kolor ziemi

 

Niewątpliwie białe kuchnie powoli odchodzą do lamusa. Zastępują je neutralne kolory z palety barw ziemi oraz czerń. Dodają one przestrzeni kuchennej elegancji i wytworności, ale też głębi, przenosząc przestrzeń do gotowania na wyższy poziom. Beże i brązy, zgaszone zielenie, a nawet burgund to niewątpliwie kolory, które zdominują nasze kuchnie.

 

Naturalne materiały

 

W modzie są także naturalne materiały. Drewno, fornir, a przede wszystkim naturalny kamień pozostaną w naszych wnętrzach na dłużej. Ich zadaniem jest nie tylko dodać kuchni salonowej wytworności i zbudować poczucie luksusu, ale też połączyć wnętrza z tym co na zewnątrz. Widocznym trendem jest bowiem przeniesienie strefy gotowania na świeże powietrze, łącząc przyjemność z użytecznością.

 

 

Wyraziste faktury i ryflowania

 

EuroCucina 2024 pokazało także, że śmiało odchodzimy od jednolitych, gładkich powierzchni na rzecz faktur i ryflowań. Widać to zwłaszcza na frontach szafek i obudowie wysp, które stają się bardziej dekoracyjne. Dzięki temu przestrzeń kuchenna nabiera eleganckiego charakteru, a my możemy odbierać ją wszystkimi zmysłami. „Dotykowe” powierzchnie uzupełniają bowiem kuchenne smaki i zapachy.

 

Obłe kształty

 

Minimalistyczny charakter przestrzeni kuchennej przełamują także obłe formy mebli i ich miękkie linie. Kontrastują one ze zgeometryzowanymi bryłami o prostych liniach, tworząc ciekawe efekty wizualne. Potęgują je otwarte półki i systemy przeszklonych regałów, które pozwalają eksponować kuchenne bibeloty czy zastawy stołowe.

 

Klasyczne inspiracje

 

Stąd już o krok do klasycznych inspiracji, gdzie szklane witrynki szafek i otwarte półeczki goszczą do lat. Kuchnia urządzona w stylu klasycznym to także jeden z wiodących trendów na EuroCucina 2024. Jednak pod mistrzowsko wykonanymi frontami i zabudowami kryje ona nowoczesne i bardzo zaawansowane technologie, które ułatwiają codzienne prace.

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page