top of page
  • Zdjęcie autoraInteriorsy

Modne kolory na wiosnę 2024

Nadeszła wiosna, a z nią czas na odświeżenie naszych wnętrz. Nie musimy od razu decydować się na generalny remont. Wystarczy, że nieco je odnowimy lub po prostu zmienimy dodatki i dekoracje. My, zgodnie z aktualnymi trendami, stawiamy na kolor! Poznajcie modne kolory na wiosnę 2024!

 


Modne kolory na wiosnę 2024

W naszej codziennej pracy obserwujemy coraz większe zainteresowanie inwestorów kolorem. Dlatego uważamy, że w tym roku na popularności zyskają także barwne aranżacje wnętrz z kolorem w roli głównej. Ciepłe, pastelowe odcienie, stając w kontrze do ascetycznego minimalizmu, to sposób na przytulną przestrzeń idealną do radosnego spędzania czasu z bliskimi. Pastele, żółcienie, oranże, ciepłe brązy, subtelne róże i stonowane zielenie zawładną polskimi wnętrzami. Świadczy o tym również kolor 2024 roku Pantone – Apricot Crush, będący miksem oranżu, subtelnego różu i odcieni brzoskwiniowego. To wszystko zdecydowanie nasuwa jeden wniosek - kolory wracają do łask!

 


Modne kolory na wiosnę 2024

Jak zatem stosować kolor we wnętrzu? W naszych projektach często stawiamy na barwne tapety, zdobiące fragmenty ścian. To sposób na szybką i niedrogą metamorfozę wnętrza, która całkowicie je odmieni. Tapety pomogą wizualnie zoptymalizować przestrzeń, np. wąskie, pionowe pasy wydłużają pomieszczenie, a wzory 3D dodają głębi, optycznie powiększając przestrzeń. Podkreślą też strefy użytkowe we wnętrzu, np. prysznica z łazience, czy roboczą w kuchnia na ścianie nad blatem. Tapeta jest jednak głównie znaczącą dekoracją – przyciąga wzrok, podkreśla charakter aranżacji oraz pomaga wpisać ją w przewodni styl aranżacyjny.

 


Modne kolory na wiosnę 2024

Innym, niezwykle prostym sposobem na wprowadzenie koloru do wnętrz jest wymiana dodatków. Wprowadźmy więc kolor za pomocą dekoracyjnych tkanin, użytkowego szkła i porcelany czy sezonowych bibelotów. Nowe poduszki i narzuta w sypialni, barwna zastawa obiadowa czy choćby wazon na wiosenne kwiaty, potrafią zdziałać cuda. Utrzymane w modnych kolorach dodadzą wnętrzom animuszu, wpisując je w aktualne trendy.

 

 

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page